Minimalistyczne i naturalne produkty | Darmowa dostawa powyżej 499zł

Szukaj

 • 0

Naturalna pościel organiczna lniana błękit "S"

Kołdra organiczna len

Zestaw z wszytym naturalnym wypełnieniem

60 x 70 / 30 x 40

Zestaw w poszyciu z miękkiego lnu z naturalnym wypełnieniem do wyboru: puszysta i ciepła wełna lub miękka i delikatna bawełna.

Wypełnienia są hypoalergiczne, niebielone i niebarwione, pochodzą z rolnictwa ekologicznego UE. Całkowicie wolne od substancji chemicznych i szkodliwych klejów. Naturalnie otulą Twoje dziecko do spokojnego snu.

Zdrowa, organiczna i hypoalergiczna kołderka - najlepsza dla Twojego dziecka, które może spać bezpiecznie bez kontaktu ze sztucznymi materiałami, które kumulują ładunki elektrostatyczne i mają negatywny wpływ na zdrowie.

Kołderki wełniane są zdecydowanie grubsze i bardziej ciepłe, natomiast z bawełny organicznej lżejsze i delikatniejsze. Oba wypełnienia wykazują bardzo dobre właściwości higroskopijne i hypoalergiczne ze względu na organiczne pochodzenie. Ciepło i przytulnie otulą dziecko, zapewniając bezpieczny sen.

Wymiar kołderki idealnie pasuje do koszów Mojżesza, wózka lub kołyski. Poduszka jest płaska aby zapewnić bezpieczeństwo (zgodnie z zaleceniami lekarzy w pierwszych kilku miesiącach życia noworodek powinien leżeć na płaskim podłożu)

Tkanina lniana została wytworzona w Polsce, jest niezwykle miękka w dotyku o ekskluzywnym wykończeniu, a jej producent reprezentuje ekologicznie odpowiedzialną produkcję. Wolna od chloru i środków szkodliwych.

Bawełna organiczna pochodzi od producenta z ekologicznych i certyfikowanych upraw na terenie Turcji. Wełna organiczna pochodzi z ekologicznych gospodarstw na terenie Niemiec. Wypełnienia zostały zatwierdzone przez Global Organic Textiles Standard (GOTS), które są wolne od niebezpiecznych substancji, takich jak nikiel, ołów, formaldehyd, aminy, pestycydy i metale ciężkie. Zapewnia to bezpieczeństwo zdrowotne dla rolników i ich rodzin, ludzi pracujących przy produkcji oraz hodowli owiec, środowiska naturalnego a także konsumentów. Dowiedz się więcej: Pracownia


Kołderka zostanie wykonana w naszej małej i etycznej pracowni w Polsce, ręcznie na indywidualne zamówienie. W zależności od ilości zamówień termin realizacji wynosi od 2 - 7 dni roboczych, prosimy jednocześnie o cierpliwość gwarantując tym samym miłe zadowolenie z zakupu zestawu.

ORGANIC & ETHICALLY MADE

Organiczne pochodzenie nie jest opcją w Maximusky, to wymóg. Wszystkie nasze produkty wykonujemy wyłącznie z naturalnych włókien ze zrównoważonych plantacji, które nadają im niezrównaną miękkość oraz zapewniają bezpieczeństwo dla delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt.


SKŁAD:

 • pokrycie kołderki: 100% certyfikowana tkanina lniana polskiej produkcji
 • wypełnienie: 100% certyfikowana wełna organiczna z rolnictwa ekologicznego UE o gramaturze 500g/m² lub 100% certyfikowana bawełna organiczna z rolnictwa ekologicznego UE o gramaturze 330g/m² o właściwościach hypoalergicznych i zdrowotnych
 • nici 100% certyfikowana bawełna organiczna

WYMIARY:

 • kołderka: 60 cm x 70 cm
 • poduszka: 30 cm x 40 cm (falbanka)

JAK DBAĆ O PRODUKT?

 • Pranie programem tkanin delikatnych w temp. max. 40°C dla wypełnień z bawełny organicznej
 • Pranie programem tkanin wełnianych w temp. max. 30°C dla wypełnień z wełny organicznej
 • Wirowanie max 400 obr/min.
 • Można prasować do temp. 150°C
 • Przy suszeniu rozłożyć na płasko
 • Zalecamy stosowanie ekologicznych środków piorących, których skład jest nietoksyczny dla naszego zdrowia oraz środowiska

Koszyk

Twoje zakupy

s k l e p