Minimalistyczne i naturalne produkty | Darmowa dostawa powyżej 499zł

Szukaj

 • 0

Bawełna organiczna

   Większość światowej bawełny, to bawełna uprawiana z udziałem niebezpiecznych pestycydów oraz genetycznie modyfikowanych nasion (GMO). Procesy przetwarzania obejmują toksyczne barwniki oraz nagminne wykorzystywanie ludzi w niesprawiedliwych i niezdrowych warunkach pracy. Jest to przemysł, który obfituje w nielegalną pracę dzieci i niesie ze sobą katastrofalne konsekwencje zdrowotne od rolnika do konsumenta a także środowiska naturalnego. Negatywne skutki konwencjonalnej uprawy bawełny i tego, co dzieje się w przemyśle tekstylnym są już nie do zaakceptowania. Wszyscy zaangażowani muszą być traktowani uczciwie, bez pracy dzieci, szkodliwych substancji oraz w poszanowaniu środowiska naturalnego.

   DLACZEGO BAWEŁNA ORGANICZNA?

   Organiczna bawełna to bawełna produkowana i certyfikowana zgodnie z ekologicznymi standardami rolniczymi. Jej produkcja podtrzymuje zdrowie gleb, ekosystemów i ludzi, wykorzystując naturalne procesy, a nie sztuczne nakłady. Co ważne, uprawa nie pozwala na stosowanie toksycznych chemikaliów oraz GMO (organizmów zmodyfikowanych genetycznie). Zamiast tego łączy tradycję, innowację i naukę, aby przynieść korzyści wspólnemu środowisku i promować dobrą jakość życia dla wszystkich zaangażowanych.

   • Zmniejsza ślad środowiskowy

   Przy uprawie bawełny organicznej nie stosuje się żadnych toksycznych chemikaliów. Nie niszczy gleby, ma mniejszy wpływ na powietrze, zużywa 88% mniej wody i 62% mniej energii. Rolnictwo ekologiczne wspiera różnorodność biologiczną, unikając stosowania toksycznych pestycydów, a tym samym chroniąc nasze dzikie zwierzęta i życie roślin.

   • Model na przyszłość

   Do 2025 r. Dwie trzecie światowej populacji może stać w obliczu niedoborów wody. Ale bawełna organiczna jest w 80% zasilana deszczem, co zmniejsza presję na lokalne źródła wody. Brak chemikaliów oznacza również, że woda jest czystsza i bezpieczniejsza.

   • Uczciwa cena za zrównoważony rozwój

   Kupując bawełnę organiczną, inwestujesz w swoje zdrowie, ochronę wody, czystsze powietrze, lepszą glebę i środki utrzymania dla rolników. 

   • Promuje bezpieczną pracę i lepsze źródła utrzymania

   Uprawa bawełny organicznej zapewnia rolnikom i ich rodzinom bezpieczeństwo. Nie są narażone na działanie toksycznych chemikaliów w terenie ani przez zapasy żywności i wody. Oznacza to również, że rolnicy uprawiają więcej niż jedną uprawę, która uzupełnia ich żywność i dochód. 

   • Wpływa na nasz system żywnościowy

   Organiczna bawełna jest uprawiana z ekologicznych nasion bawełny. Olej z nasion bawełny jest stosowany w różnych produktach spożywczych, takich jak ciasteczka, chipsy i olej roślinny, a także jest podawany zwierzętom hodowlanym. Więc chociaż włókno bawełniane nie jest czymś, co spożywamy, produkt uboczny może przedostać się do naszej diety.

   WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE BAWEŁNY

   Antyroztoczowa

   • Zapobiega rozwojowi roztoczy kurzu domowego; nie giną wprawdzie całkowicie, jednak nie zwiększa się ich ilość, a to właśnie te mikroskopijne pajęczaki, żywiące się ludzkim naskórkiem, są bardzo częstą przyczyną objawów alergicznych, np. duszności, nieżytu nosa, zapalenia spojówek

   Hypoalergiczna

   • Sprzyja leczeniu zmian skórnych, m.in. atopowego zapalenia skóry; regularne spanie w pościeli z organicznej bawełny powoduje zmniejszenie się zmian zapalnych i poprawę stanu skóry

   Higroskopijna

   • Bawełna organiczna posiada zdolności do pochłaniania wilgoci i skutecznie absorbuje jej nadmiar. Jest to niezawodna ochrona przed namnażaniem się grzybów i bakterii, które bytują w wilgotnym środowisku.

   Antystatyczna

   • Nie elektryzuje się; duży potencjał ładunków elektrycznych (zwłaszcza dodatnich) zwiększa bowiem naszą drażliwość i sprzyja stanom chronicznego przemęczenia.

   MOŻESZ WYBRAĆ ŚWIADOMIE

   Troska o świat i ludzi, z którymi go dzielimy, jest życiowym wyborem. Wybór bawełny organicznej jest jego częścią. Na całym świecie produkuje się 26 milionów ton metrycznych bawełny rocznie z czego znaczna część przeznaczona jest dla przemysłu odzieżowego. Bawełna organiczna stanowi mniej niż 1% tego. Wybierając bawełnę organiczną zamiast konwencjonalnej, masz siłę nabywczą, aby wpływać na marki, producentów, a nawet rolników.

   Koszyk

   Twoje zakupy

   s k l e p