Minimalistyczne i naturalne produkty | Darmowa dostawa powyżej 499zł

Szukaj

  • 0

Ekologiczna pracownia


W naszej pracowni używamy wyłącznie surowców naturalnych, ponieważ wierzymy, że to co naturalne jest dla nas właściwe. 

Wybierając nasze produkty masz pewność, że:

  • Tkaniny lniane pochodzą z europejskich zbiorów i opatrzone zostały w certyfikat Oeko-Tex Standard klasy I, przystosowane dla niemowląt i małych dzieci. Tkaniny lniane są wolne od chloru i substancji szkodliwych a produceni odznaczaja się ekologiczną produkcją.
  • Tkaniny pościelowe - zostały nadrukowane przy pomocy najnowocześniejszej technologii do druku tkanin, posiadającej certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard)
  • Kolekcja tekstyliów dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych, została uszyta pod nadzorem naszych dostawców, w sposób etyczny, z organicznych tkanin, w poszanowaniu kodeksu pracowniczego i środowiska naturalnego. Producenci opatrzeni są w najważniejsze światowe certyfikaty, gwarantujące nam najwyższe standardy dla tkanin organicznych:

GOTS to etykieta Global Organic Textile Standard. Najbardziej rygorystyczna certyfikacja dla tekstyliów wykonanych z włókien organicznych. GOTS śledzi cały łańcuch produkcji od gospodarstwa do fabryki: od zbioru bawełny, tkania włókien, szycia aż po produkt finalny przed drukowaniem, w tym nawet eksport naszej odzieży! Zaświadcza, że ​​bawełna jest wolna od GMO i jest uprawiana bez użycia środków chemicznych oraz jest przetwarzana i barwiona bez użycia jakichkolwiek zakazanych substancji toksycznych. GOTS zapewnia również zgodność ze standardami pracy Międzynarodowej Organizacji Pracy w całym łańcuchu produkcji. 

(Organic Content Standard) certyfikat organicznego pochodzenia - włókna uprawiane bez użycia GMO (genetycznie modyfikowane nasiona), nawozów, herbicydów, pestycydów i innych zanieczyszczających chemikaliów. Korzystając z bawełny organicznej, drastycznie zmniejszamy zużycie wody i umożliwiamy płodozmian i bioróżnorodność

PETA (People for the Ethical Treatmen of Animalscertyfikat wegański  z myślą o ochronie zwierząt - żadne produkty pochodzenia zwierzęcego nie są zaangażowane w jakąkolwiek część tworzenia kolekcji odzieży organicznej.

Standard RCS (Recycled Claim Standard) Poliester z recyklingu pochodzi tylko i wyłącznie z odnawialnych surowców. Działanie takie ma na celu zmniejszenie ilości odpadów pochodzących z recyklingu oraz ochronę zasobów naturalnych. Dodatek poliestru, (jeśli występuje w składzie produktu) ma wpływ na dłuższe użytkowanie produktu oraz znacząco wpływa na jakość i trwałość materiału.

  • Wypełnienia naturalne

Wełniane runa w kołdrach i poduszkach pochodzą od polskich i niemieckich owiec, z rolnictwa odznaczającego się etyczną hodowlą, wełna niemiecka posiada certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) - gwarancja niehumanitarnych praktyk typu mulesing. Polskie runa owcze są certyfikowane wg. Woolmark, włóknina jest oczyszczona i pozbawiona wszelkich substancji chemicznych, gwarantując 100% naturalny surowiec wysokiej jakości.  

Wypełnienia bawełniane w kołdrach i poduszkach pochodzą z kontrolowanych plantacji bawełny organicznej, etycznych upraw na terenie Turcji - certyfikowane wg. GOTS (Global Organic Textile Standard) wypełnienie jest niebarwione, oczyszczone i wolne od wszelkich substancji chemicznych, gwarantując 100% naturalny surowiec.

Koszyk

Twoje zakupy

s k l e p